STEROWNIK DO PIECA SAHARA

Dostępność: brak towaru
Cena: 270,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
270.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

   Regulator jest przeznaczony do sterownia procesem spalania w piecach zasilanych (opalanych) opałem stałym (koks, węgiel, miał itp.) w instalacjach centralnego ogrzewania. Urządzenie steruje pracą pomp C.O. i CWU.

   Źródłem informacji o stanie spalania w kotle C.O. jest ciągły pomiar temperatury wody w obiegu grzewczym oraz pomiar temperatury zbiornika CWU (ciepłej wody użytkowej). W regulatorze zastosowano czujniki temperatury pracujące poprawnie od 5oC do 125oC, co w zupełności pokrywa zakres pracy kotła C.O. Ani regulator ani czujniki nie wymagają i nie mają możliwości ręcznej kalibracji. Od razu po włączeniu wskazują poprawną temperaturę.

   Temperatura kotła wyświetlana jest na dwucyfrowym wyświetlaczu LED dzięki temu jest on widoczny nawet w ciemnej kotłowi, a użytkownik może sprawdzić stan koła w każdej chwili. Natomiast po po jednorazowym wciśnięciu pzrzycisku wyświetlana jest temperatura CWU.

   Zamontowanie pomp CO, CWU, nawiewu i regulatora powoduje podwyższenie sprawności całej instalacji grzewczej a co za tym idzie obniżenie kosztów ogrzewania.

   Pompa wodna włączana jest  gdy temperatura kotła osiągnie zaprogramwaną przez użytkownika wartość i wyłącza się przy 
temperaturze nizszej o 5 stopni od temperatury startu pompy wodnej CO. Natomisat pompa wodna CWU jest uruchamiana wyłącznie wtedy, gdy kocioł jest cieplejszy od zbiornika CWU.

   Możliwe jest ustawienie Priorytetu CWU - czyli podgrzewanie CWU w pierwszej kolejności. Możliwe jest także ustawienie temperatury CWU i dopiero gdy jest ona osiągnięta załącza się  pompa CO.

   Po naciśnięciu przycisku START regulator zstaje włączony W pierwszej kolejnści wykonuje
 test pomp wodnych, nawiewu, i czujników temperatury. Następnie uruchamia nawiew na ruszt.

   Regulator współpracuje z termostatem pokojowym.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl