STEROWNIK DO PIECA EKO R / GOLD 3000 +

Dostępność: brak towaru
Cena: 221,40 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
221.40
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

UWAGA: W przypadku braku na magazynie sugerowanym zamiennikiem
 
Sterownik do pieca GOLD 3000 + / EKO R jest przeznaczony do sterownia procesem spalania w piecach zasypowych zasilanych opałem stałym (tj. koks, węgiel, miał itp.) w instalacjach centralnego ogrzewania.

Używając Sterownika GOLD 3000 + / EKO R będziesz mógł kontrolować i dowolnie programować zgodnie z Twoimi potrzebami pracę:

 • pompy cyrkulacyjnej umieszczonej w instalacji grzewczej zasilanej z jednofazowej sieci elektrycznej,

 • dmuchawy nawiewającej powietrze na ruszt ( np. RMS 120 A, RMS 120 B , RMS 140 A , RMS 160 ).

 • Temperaturę na kotle podawaną na wyświetlaczu cyfrowym LED.

 • Odpowiednią dla Ciebie i Twojej rodziny temperaturę bezpośrednio w pokoju ( regulator GOLD 3000 / EKO R posiada wyjście na termostat pokojowy. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej kontrolować i wpływać na temperaturę w domu ).

   

  Zamontowanie pompy wodnej, dmuchawy RMS nawiewającej powietrze na ruszt oraz sterownika GOLD 3000 / EKO R powoduje podwyższenie sprawności całej instalacji grzewczej a co za tym idzie obniżenie kosztów ogrzewania.


Poniżej znajdziesz krótki opis najważniejszych funkcji sterownika GOLD 3000 +  / EKO R.


Źródłem informacji o stanie spalania w kotle CO jest ciągły dokładny pomiar temperatury wody w obiegu grzewczym.


W regulatorze GOLD 3000 / EKO R zastosowano czujnik cyfrowy pracujący   od –55°C do 125 °C !!! co w zupełności pokrywa zakres pracy kotła CO.


Temperatura kotła wyświetlana jest na wyświetlaczu cyfrowym LED .

Dzięki temu w każdej chwili możesz sprawdzić stan temperatury na piecu. Wyświetlacz jest czytelny,wyraźny i widoczny nawet w ciemnej kotłowni.


Pompa wodna będzie załączana gdy temperatura kotła osiągnie zaprogramowaną przez Ciebie wartość i wyłączy się przy temperaturze niższej o 5°C od ustawionej przez Ciebie temperatury startu pompy wodnej.


Sterownik GOLD 3000 + / EKO R umożliwia płynną nastawę temperatury startu pompy co. Możesz dobrać optymalnie najlepszą do własnej instalacji grzewczej temperaturę startu pompy. Wartość nastawiona zostanie automatycznie zapamiętana i nie ulegnie utraceniu nawet po odłączeniu zasilania !!!.


Po naciśnięciu przycisku „Start” regulator zostaje włączony. W pierwszej kolejności wykonuje test pompy wodnej, dmuchawy, i czujnika temperatury. Następnie włączona zostaje dmuchawa nawiewająca powietrze na ruszt.


UWAGA !!!!: Dmuchawa startuje w sposób „miękki” czyli powoli rozpędza

silnik – dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz dymienia z nieszczelności komory spalania w kotle !!!. Podobnie przebiega proces zatrzymywania – silnik dmuchawy zwalniany jest powoli aż do zatrzymania.


Dmuchawa włącza się z połową mocy gdy temperatura wody w instalacji co spadnie o 2°C poniżej wartości ustawionej, dopiero po spadku o kolejne 2°C dmuchawa pracuje z mocą ustawioną przez użytkownika. Podobnie jest gdy temperatura kotła rośnie i zbliża się do temperatury ustawionej – gdy brakuje 2°C dmuchawa zwalnia do połowy mocy ustawionej i tak pracuje aż do momentu osiągnięcia temperatury ustawionej.

Takie rozwiązanie zapewni stabilniejszą pracę układu grzewczego, równomierne spalanie opału !!! oraz mniejsze wahania temperatury kotła !!!.


W niektórych kotłach konieczne jest cykliczne włączanie dmuchawy (przedmuchy) w celu podtrzymania spalania.


Sterownik do pieca GOLD 3000 + / EKO R umożliwia następujące ustawienia:

 • czas przerwy między kolejnymi załączeniami dmuchawy,

 • ilości czasu nadmuchiwania powietrza na ruszt.

   

  Regulator automatycznie wyłącza się (i zapala diodę stop) gdy

kilkukrotne próby włączania nawiewu nie powodują wzrostu temperatury !!!.


Sterownik automatycznie wykrywa i sygnalizuje uszkodzenie czujnika lub przerwę w przewodzie łączącym czujnik z urządzeniem i w takim przypadku załącza pompę i wyłącza dmuchawę. W każdej chwili regulator można wyłączyć przyciskiem „Stop”.- wyłączenie jest sygnalizowane świeceniem diody Stop.


Sterownik do pieca GOLD 3000 + / EKO R posiada wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do optymalnego i efektywnego wykorzystania kotła zasypowego w instalacji grzewczej.

GOLD 3000 + / EKO R posiada proste, intuicyjne menu w którym bardzo szybko nauczysz się poruszać.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl